Skidresa vecka 3

Upptäck Alperna under den tidiga lågsäsongen i januari.

07
Gott om plats i pist och lift

Skidresa vecka 3

Under vecka 3 hittar du nästan alltid prisvärda skidresor till de mest populära skidorterna i Alperna.

Vecka 3 har skidsäsongen bara precis kommit igång – vilket betyder gott om snö och massor av plats i pisterna. En riktig drömvecka för dig som vill fokusera på skidåkningen utan trängsel.

Samtidigt är det inte helt stilla i byn. Här finns fortfarande alpstämning att njuta av, med goda möjligheter att runda av dagen med en välförtjänt dryck eller en välsmakande middag. Som extra bonus är priserna ofta lägre, vilket ger mer skidsemester för pengarna.

Vecka 3 är perfekt för en skidresa med vänner eller kollegor – eller för familjer med "vuxna barn". Oavsett om du väljer en skidort i FrankrikeItalienSchweiz eller Österrike, hittar du resor för alla smaker.

Flyg, tåg, buss eller egen transport?

Under vecka 3 kan du resa till Alperna med det transportsätt som passar dig bäst – flyg, tåg, buss, eller egen transport.

3 anledningar att åka på skidsemester vecka 3

  1. Mer plats i backarna – slipp trängsel och köer
  2. En mer avslappnande puls i byn
  3. Lägre priser = mer skidglädje för pengarna
Låt någon annan göra jobbet...Få ett reseförslag på skidresan i vecka 3Vi hjälper dig med att hitta rätt resa för dig.

Klicka på knappen nedan och fyll i formuläret så hjälper vi dig med din nästa skidresa.

Få ett reseförslag på skidresan i vecka 2